Tuesday, 6 December 2022
← Go to the news

YeKL saralashi. «Astana» va BATE yirik hisobda yutqazdi, «Tobol» g‘alaba qozondi

Yevropa Konferensiyalar Ligasi saralashining 2-bosqich dastlabki o‘yinlari o‘tkazildi.

Konferensiyalar Ligasi saralashi
2-bosqich
21 iyul
Asosiy yo‘l
BATE (Belarus) — Konyaspor (Turkiya) — 0:3
Xapoel (Beer-Sheva, Isroil) — Dinamo-Minsk (Belarus) — 2:1
Aris (Gretsiya) — Gomel (Belarus) — 5:1
Kayrat (Qozog‘iston) — Kishvarda (Vengriya) — 0:1
Rakuv (Polsha) — Astana (Qozog‘iston) — 5:0
Qizil-Jar SK (Qozog‘iston) — Osiyek (Xorvatiya) — 1:2
Ararat (Armaniston) — Payde (Estoniya) — 0:0
Aris (Kipr) — Neftchi (Ozarboyjon) — 2:0
Fexervar (Vengriya) — Gabala (Ozarboyjon) — 4:1
Zirya (Ozarboyjon) — Makkabi (Tel-Aviv, Isroil) — 0:3
Vorskla (Ukraina) — AIK (Shvetsiya) — 3:2
AZ Alkmaar (Niderlandiya) — Tuzla Siti (Bosniya) — 1:0
Gimaraynsh (Portugaliya) — Pushkash-Akademiya (Vengriya) — 3:0
Istanbul Boshoqshehir (Turkiya) — Makkabi (Netaniya, Isroil) — 1:1
Bazel (Shveysariya) — Kruzeyders (Shimoliy Irlandiya) — 2:0
Antverpen (Belgiya) — Drita (Kosovo) — 0:0
Rujomberok (Slovakiya) — Riga (Latviya) — 0:3
Gzira Yunayted (Malta) — Radnichki (Serbiya) — 2:2
Botev (Bolgariya) — APOEL (Kipr) — 0:0
Velej (Bosniya) — Xamrun Spartans (Malta) — 0:1
Saburtalo (Gruziya) — FKSB (Ruminiya) — 1:0
Makedoniya (Shimoliy Makedoniya) — SSKA (Sofiya, Bolgariya) — 0:0
Vlazniya (Albaniya) — Universitatya (Ruminiya) — 1:1
Sepsi (Ruminiya) — Olimpiya (Sloveniya) — 3:1
Liyepaya (Latviya) — Yang Boyz (Shveysariya) — 0:1
Rapid (Avstriya) — Lexiya (Polsha) — 0:0
Seynyayoki (Finlyandiya) — Lillestrem (Norvegiya) — 0:1
Suduva (Litva) — Viborg (Daniya) — 0:1
Spartak (Trnava, Slovakiya) — Nyutaun (Uels) — 4:1
Sent-Patriks (Irlandiya) — Mura (Sloveniya) — 1:1
Breydablik (Islandiya) — Buduchnost (Chernogoriya) — 2:0
Sent-Jozefs (Gibraltar) — Slaviya (Chexiya) — 0:4
Molde (Norvegiya) — Elfsborg (Shvetsiya) — 4:1
Mazervell (Shotlandiya) — Slaygo Rovers (Irlandiya) — 0:1
Pogon (Polsha) — Brondbyu (Daniya) — 1:1
Vikingur (Farer orollari) — Dunayska Streda (Slovakiya) — 0:2
B-36 (Farer orollari) — Tre Fiori (San-Marino) — 1:0
Koper (Sloveniya) — Vaduts (Lixtenshteyn) — 0:1
Levski (Bolgariya) — PAOK (Gretsiya) — 2:0
Riyeka (Xorvatiya) — Yurgorden (Shvetsiya) — 1:2
Rasing Yunion (Lyuksemburg) — Chukarichki (Serbiya) — 1:4
Petrokub (Moldova) — Lyachi (Albaniya) — 0:0
Valmiyera (Latviya) — Shkendiya (Shimoliy Makedoniya) — 1:2
Sparta (Chexiya) — Viking (Norvegiya) — 0:0
KuPS (Finlyandiya) — Milsami (Moldova) — 2:2

Chempionlar yo‘li
Tobol (Qozog‘iston) — Linkoln Red Imps (Gibraltar) — 2:0
La-Fiorita (San-Marino) — Balkani (Kosovo) — 0:4
Vikingur (Islandiya) — TNS (Uels) — 2:0
Suteska (Chernogoriya) — Klaksvik (Farer orollari) — 0:0
Xibernians (Malta) — Levadiya (Estoniya) — 3:2
Tirana (Albaniya) — Zrinski (Bosniya) — 0:1
Lex (Polsha) — Dinamo (Batumi, Gruziya) — 5:0
CHFR (Ruminiya) — Inter Eskaldes (Andorra) — 3:0

Javob o‘yinlari 28 iyul kuni o‘tkaziladi.

Hal qiluvchi 3-bosqich o‘yinlari 4 va 11 avgust kunlari bo‘lib o‘tadi.